Apel !!

Od kilku lat szukałem odpowiednich słów, aby opisać pewien trend fotograficzny zauważalny na ślubach. Trend, który potrafi zniszczyć efekt pracy zarówno fotografa jak i kamerzysty, których praca ma za zadanie stworzyć niepowtarzalną pamiątkę. Poniżej publikuję apel australijskiego fotografa Thomasa Stewarda, z którego przesłaniem się zgadzam i chciałbym się nim z Wami podzielić.

Ślubno-strzały-telefonowe! STOP!!!

fot. Thomas Stewart

fragment apelu australijskiego fotografa.

„1. Goście z telefonami, iPadami i aparatami  nie mają pojęcia o pracy fotografa ślubnego. Często rujnują nasze ujęcia. Płacisz za fotografa ślubnego sporo pieniędzy, co oznacza, że oczekujesz i spodziewasz się świetnych zdjęć. Mimo umiejętności i doświadczenia nie możemy tego zrobić, gdy goście stoją na naszej drodze.
2. Nie tylko nam goście z telefonami wchodzą w drogę. Jest wielka szansa, że przegapisz najważniejsze momenty własnego ślubu, ponieważ zamiast twarzy partnera idącego do ołtarza bądź już stojącego przed nim zobaczysz las rąk z telefonami.
3. Zdjęcia gości w 99% są kiepskie. Przykro mi, ale to prawda. Nie można zrobić wspaniałego zdjęcia telefonem wychylając się z nawy w ciemnym kościele. Do diabła! Nawet wielu profesjonalistów ma z tym problem.
I wreszcie najważniejsze:
4. Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie ceremonii ślubnej. Jesteś w tym momencie najszczęśliwszą osobą na świecie i decydujesz się na szybkie spojrzenie w stronę swoich gości, aby razem z najbliższymi przeżyć ten moment. I co widzisz? Ani jednej twarzy, wszystkie są ukryte za telefonami. Szczerze wątpię, czy w ten sposób chcesz zapamiętać swój ślub.

A teraz coś do gości:

Zostałeś zaproszony na to wesele, aby dzielić i świętować miłość. Nie zostałeś zaproszony do robienia zdjęć. Narzeczeni chcą Cię zobaczyć z oczami pełnymi łez wzruszenia. Jesteś częścią ich ślubu, więc na miłość boską, oglądaj je na własne oczy” – pisze fotograf.
Apel Thomas Stewarta został polecony ponad  42 tysiące razy i otrzymał ponad 20 tysiące komentarzy.  Również  popieram i zgadzam się z nim bez żadnych zastrzeżeń.

o to kilka zdjęć tylko z jednego zlecenia w tym roku

07-11-2016 - 13:29

izamaciejewska.pl Takie prawdziwe 🙁

14-04-2016 - 10:55

Marcin Konowoł Zgadzam się.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.